9 ноября 2010 г.

Неделя моды во Львове

Наш специальный корреспондент Елена Лязина делится своими впечатлениями от посещения Lviv Fashion Week, прошедшей не так давно во Львове.


Готуючись до довгоочікуваної модними львів’янами події, задаєш собі питання чим здивує та вразить цьогорічний Lviv Fashion Week уже вшосте? Афіші, біг борди, журнали, газети та інтернет, усюди була ця подія, напередодні усі й усюди про це тільки й говорили… Адже головним та почесним гостем був Кензо Такада.

Перший день відкривали LFW своїми колекціями студенти ЛНАМ. Та саме офіційне відкриття відбулось в клубі Rafinad People, де також пройшла презентація нового online журналу D`EPATE. Щодо журналу, то він, безумовно, відрізняється від своїх львівських попередників своїм свіжим поглядом на моду та більш ближчим напрямом до fashion індустрії. Переглядаючи сторінки online журналу стає зрозуміло, що в реалізації цього проекту брали участь кращі фотографи, організатори, а також просто талановиті люди. Сама назва журналу, її стиль, все дуже схоже на маленького «нащадка» таких світових видань як Vouge, Elle та ін. Єдине хотілось би не тільки бачити, а й відчувати журнал у своїх долонях…, можливо пізніше все таки ми побачимо D`EPATE надрукованим! Як не як цей варіант краще сприймається та красується в нашій свідомості! Що ж, старт у журналу був безперечно вдалим!

У самому клубі панував спокій і це обурювало деяких гостей котрі так очікували відпочити в більш розважальній атмосфері. Дивлячись на те що основною масою клубу були моделі, фотографи та агенти, це було схоже щось на зразок «прийшла себе показати, на людей подивитись»… проте той хто був налаштований на гарний настрій, він його отримав!

Другий день розпочався з показу учасників конкурсу молодих дизайнерів САБОТАЖ!


Не можна не відзначити Алісу Шево, її колекція весно-літо 2011 має назву «Fioritura», що означає «цвітіння». Аліса взяла за назву музичний термін, орнаментальний пасаж, який прикрашає мелодію. Не дивно, адже це можна порівняти з її роботами: мережива ручної роботи прикрашали тканини такі як натуральний шовк та шифон.


Тим часом як в Шувар-Експо дизайнери презентували свої колекції, в Леополіс холі відбулася звана вечеря в честь приїзду Кензо Такади в Україну. Ексклюзивною пресою вечора була відома українська телеведуча Катя Осадча. Гості могли насолодитись банкетом від шеф-кухаря, музикою від dj Giuly та головним, присутністю зірок та можливістю спілкування з ними без обмежень.


І знову fashion паті у Рафінаді, цього разу набагато веселіше, розважали люд Вова зі Львова та грачі рнб музики. Поява Амадея Лопеса на танцполі була неочікуваною, та більш неочікуваним було те, що Амадей виявився простою в спілкуванні та дуже позитивною людиною.
З кожним днем колекції були цікавіші та яскравіші!

На третій день свої колекції представили Syuzanna Slastion/ Іванна Юхимчук, MALVA-FLOREA/ Besario Japharidze (Грузія).


Особливо відрізнились своїми роботами Mykytyuk and Yatsentyuk. Вони до свого показу залучили іспанську танцівницю кармен, яка своїми характерними танцями підкреслювала пристрасний характер колекції.


Надзвичайно вразила колекція Зінаїди Ліхачової «Відлуння». Така собі готика по українські. Моделі вбрані у короткі мінімалістичні сукні з графічними елементами, довгі сукні, оздоблені сакральними орнаментами, головні убори з довгими стрічками, модернові і водночас культові прикраси та плетені з шовкових стрічок лапаті балетки, усе це відтворювало народні чисті дівочі образи, які і стали натхненням для дизайнера. Як зазначила Зінаїда, вона намагається зробити культовий одяг модним та придатним до носіння в сучасному світі. Одяг дизайнера несе у собі історію та культуру нашого народу, але з іншого боку воно є модернізоване та налаштоване на сучасний лад Зінаїдою, адже вона не лише дизайнер, а в першу чергу художник. Наносячи свої мальовані роботи на тканини, та реалізуючи їх у моделі одягу, Ліхачова називає їх живими полотнами! Особливого настрою та атмосфери надав музичний супровід показу, де старовині українські мелодії перетинаються зі звуками сучасного електроного звучання. Саундтрек був ексклюзивно написаний для колекції «Відлуння» dj Max Chorny. Усі ці образи, музика утворювали дивовижну гармонію, яка захоплювала усіх. А особливо не можна було не помітити наскільки захоплююче спостерігав за колекцією сам Кензо Такада. При закінченні він виразив свої вподобання до її творчості та запросив дизайнера до приватної розмови щодо подальших її творчих планів.


Belorussian Fashion Week представили колекцію TARAKANOVA ( men`s fashion show). Це була єдина суто чоловіча колекція на LFW. Таракановським хлопчакам прийшлось приміряти на себе спідниці на подобі фартушків, і навіть балетки, які дивились дуже ексцентрично. Концепція колекції – втекти від дорослого життя наповненого буденними справами та одноманітністю у світ безтурботного юнацтва. Колекція закликає чоловіків вивільнити свій дух і приміряти на собі такі образи як відчайдушного мандрівника або міського бешкетника. Жвавий темп та відмінно підібрана до колекції музика, що не мало важливо, підбадьорила своєю енергетикою усіх глядачів.


Окрім великого кутюр’є, своєю присутністю на показі 3го дня LFW відзначилися також організатори португальського тижня моди, спеціальний гість Львів фешн вік Rabia ben Barka (Лівія) і блогер порталу vogue.ru Дар`я Шаповалова та ін.

На backstage, білоруські моделі ділились враженнями про LFW та про саме місто Львів. На їхню думку Львів одне із найкрасивіших міст України; а також виразили свої симпатії до краси українських дівчат.

Останній день LFW був особливо насиченим колекціями та присутністю відомих українських та зарубіжних зірок.


Найяскравіший показ був звичайно від РЕПТИЛІЇ! У дизайнерському взутті вийшли не лише відібрані кращі моделі Львова такі як обличчя LFW Марта Скрипко, але й львівські та українські зірки! У кожного свій індивідуальний стиль і до кожного підібране те взуття яке повністю доповнює їхній образ. Сергій Пастух, Зоряна, Андріана, Владислав Левицький, Людмила Ясінська, гр. «Гламур», гр. «Шоколадка», група «Вушка», Наталка Карпа та Лама саме ці відомі гості стали моделями для цьогорічного показу Рептилія.


У наступних показах відзначилась Олеся Гринь, колекція «та, що замерзла на вітру». Колекція була досить незвичайною та мала містичний характер.


Закривала цьогорічну модну подію відома львівська дизайнер вечірніх та весільних суконь Оксана Муха. У львівському будинку вчених вона вперше представила свою нову колекцію 2011 «voyage” та вперше брала участь у LFW. « Назва колекції – це віддзеркалення географічного поширення наших суконь по всьому світу. Оскільки наші клієнти є як у країнах Сходу, так і Заходу, де мода відрізняється , ми зробили колекцію різностильовою, щоб жінки всього світу могли одягатись у те, що відповідає їхнім смакам. На показі буде представлено не тільки окремі стильові образи, а й мікси Європи та Азії.»


На честь закриття Lviv Fashion Week пройшла гучна вечірка у клубі Rafinad People. В той вечір зібрались усі хто брав участь у цій події, від організаторів до відомих персон. Публіку розважав своїми співами Олег Скрипка, Дмитро Коляденко та просто своєю присутністю Кензо Такада.
Впевнено можна сказати, LFW виріс! З кожним роком програма стає більш повнішою, з кожним роком подія все більше і більше збирає та захоплює прихильників не тільки з України, а й з усього світу.